BigChefs’in yüzde 31.78’i halka arz oluyor

2022 sonu itibarıyla; üç marka altında kendi işlettiği ve franchise restoranları dahil olmak üzere yurt içinde ve dışında toplam 100 şubesi bulunan BigChefs’te 12 milyonu aşkın kişi ağırlandı. Şirket, 31 Aralık 2022 tarihinde sona eren mali dönem itibarıyla önceki yıla göre yüzde 222’lik bir büyüme ile 895 milyon TL hasılat elde etti. Zincirin aynı mali dönemdeki net kârı ise 105 milyon TL olarak kayıtlara geçti.

KAYNAK BÜYÜMEYE AKTARILACAK

Sermaye artırımı ve ortak satışı yöntemiyle gerçekleştirilecek halka arzda, şirketin çıkarılmış sermayesi 100 milyon TL’den 107 milyon TL’ye yükseltilecek. Artırılacak 7 milyon TL’lik nominal pay halka arz edilecek. Ayrıca 27 milyon TL’lik nominal değerli paylar da ortak satış kapsamında halka arz edilecek. Halka arz sonrası BigChefs sermayesinin yüzde 31.78’i Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmeye başlayacak. Halka arzda 3 milyon TL nominal değerli paylara ilişkin ek satış hakkının da kullanılması durumunda halka açıklık oranı yüzde 34.58 olacak.

BigChefs Yönetim Kurulu Başkanı Gamze Cizreli halka arzdan sermaye artırımıyla sağlanacak fonu ağırlıklı olarak büyüme hedefleri doğrultusunda değerlendirmeyi planladıklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir