Çin’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seçim kutlaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunun resmi olmayan sonuçlarına göre kazanmasının ardından tebrik mesajları gelmeye devam ediyor.

Çin, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yeniden seçilmesinden dolayı tebrik etti.

Pakistan Başbakanı Muhammed Şahbaz Şerif’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mesajında, “Kardeşim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçim zaferinden dolayı en içten duygularımla tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başbakan Şerif, Erdoğan’ı halk için hizmet eden sayılı dünya liderleri arasında göstererek, “Mazlum Müslümanlar için bir dayanak noktası ve haklarının coşkun sesi olmuştur” dedi.

Türkiye’deki cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin, Türk halkının Erdoğan liderliğine olan güvenini ve inancını yansıttığını ifade ederek, Pakistan ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin güçlenerek devam edeceğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’la güçlü ortaklıklar kurmayı dört gözle beklediğini belirtti.

 

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, “Değerli kardeşim Recep Tayyip Erdoğan, sizi cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunu kazanmanızdan dolayı içten tebrik ederim“ ifadesini kullandı.

Türkiye halkının Erdoğan’a yüksek güven duyduğunu ve sosyo-ekonomik kalkınmasını ve refahını artırmaya yönelik politikasını desteklediğini belirten Caparov, “Türkiye, açık, rekabetçi ve demokratik seçimlere örnek teşkil etti” dedi.

Caparov, Kırgızistan ile Türkiye arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerin stratejik ortaklık ve müttefiklik içinde gelişmeye devam edeceğinden emin olduğunu kaydetti.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seçimi kazanmasından dolayı kutlayarak, “Ülkelerimizi tarihi dostluk ve dayanışma bağları birleştiriyor. Bu kapsamlı işbirliği daha da geliştirilecektir” dedi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir