Demirören ailesinde şok ayrılık

Demirören Holding’in yönetim kurulu üyesi olan aynı zamanda holding bünyesindeki Hürriyet, Milliyet gazetelerini yöneten Meltem Demirören ile eşi Kıvanç Oktay’ın evliliklerine kara bulut çöktü.

Basından ve gözlerden uzak yaşayan çift, “şiddetli geçimsizlik” gerekçesi ile evliliklerini sonlandırma kararı aldı.

Ayrılık sürecini çok gizli bir şekilde yürüten çift, geçen ay içinde tek celsede boşandı.

Meltem Demirören’in eşinden boşanmasına rağmen halen şirketlere ait internet sitelerinde eşinin soyadını da kullandığı görülüyor.

2018’DEN BERİ MEDYA GRUBUNU YÖNETİYOR

Meltem Demirören, meslek hayatına Türkiye’nin ilk özel sitelerinden Ata Koleji’nde başladı. 1996’dan itibaren ise Demirören Enerji A.Ş’nin holdingleşme süreçlerinde yer aldı. 2009’da ise Kemer Country & Golf Club’un kendi şirket gruplarına katılmasıyla birlikte buranın da Turizm ve Gayrimenkul Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlendi.

Demirören Holding’in 2018’de Hürriyet, Posta, Fanatik, Kanal D, CNN Türk, Teve2, Dream ve D-Smart markalarını gruba katması ile birlikte Demirören Medya Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmeye başladı.

BEŞİKTAŞ’TA YÖNETİCİLİK YAPTI

Kıvanç Oktay ise 1993’ten beri Demirören Holding iştiraki olan Lidya Yapı Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor.

Kıvanç Oktay, 2002-2007 yılları arasında hem Serdar Bilgili hem de Yıldırım Demirören döneminde Beşiktaş JK yönetim kurulu üyeliği, asbaşkanlığı görevlerinde bulundu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir