Hilal Kaplan: Mahremimizi sosyal medyadan paylaşmak zorunda değiliz

İktidara yakınlığıyla bilinen gazeteci Hilal Kaplan, geçtiğimiz haftalarda evlendiği Milat gazetesi yazarı Tevfik Emre Sarı ile ilgili çıkan iddialara yanıt verdi. Sarı hakkında “FETÖ” soruşturması olduğu iddiasını yalanlayan Kaplan, “Hukuki zeminde tüm haklarımızı arayacağız” ifadelerini kullandı.

Kaplan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Mahremimizi sosyal medyadan paylaşmak zorunda değiliz. Deprem gündeminden ötürü evimizde aile ve arkadaşlarımızın huzurunda evlendik. Eşim hakkında geçmiş veya bugün hiçbir FETÖ soruşturması yoktur. Diğer iddiaların da hepsi iftiradır. Hukuki zeminde tüm haklarımızı arayacağız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

AVUKATI YALANLADI

Tevfik Emre Sarı’nın avukatı avukatı İsmail Mirsad Albayrak da Twitter hesabından paylaştığı yazılı açıklamada iddiaları yalanladı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Müvekkilim Tevfik Emre Sarı hakkında 13.04.2023 tarihinde sosyal medya sitesi Twitter ve yine muhtelif haber siteleri üzerinden yapılan asılsız paylaşımlar sebebiyle tarafımızca basın açıklamasında bulunulması zarureti doğmuştur.

Müvekkilim hakkında bugüne kadar ne bir FETÖ soruşturması başlatılmış ne de ne de herhangi bir FETÖ dosyasında bilgisine, görgüsüne veya tanıklığına başvurulmuştur. Bu sebeple müvekkilim hakkında yapılan tüm paylaşımlar ve haberler külliyen asılsız ve iftira mahiyetindedir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir