İBB’nin Ücretsiz Ulaşım Hakkından Göçmenler ve Turistler Faydalanamayacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da kapsayan Ramazan Bayramı tatili süresince toplu ulaşımın ücretsiz olacağını açıklamıştı. Fakat İBB’nin geçtiğimiz aylarda aldığı kararla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları dışında olanlar ücretsiz toplu taşıma kullanamayacak. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da ücretsiz seyahat etmesi için kartlarını kişileştirmesi gerekiyor.

Bayram için tüm hazırlıklarını tamamladığını duyuran İBB’den yapılan açıklamaya göre, 21-22 Nisan ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da kapsayan 3 günlük tatilde, kişiselleştirilmiş İstanbulkart kullanan İstanbullulara toplu ulaşım ücretsiz hizmet verecek.

İBB’nin geçtiğimiz aylarda aldığı karara göre, resmi tatillerde ve bayramlarda ücretsiz ulaşım hakkından sadece kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahipleri faydalanabilecek. Turist ve göçmenler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da kapsayan Ramazan Bayramı tatili için yapılan ücretsiz ulaşım hakkını kullanamayacak.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da ücretsiz ulaşımdan yararlanabilmesi için kartlarını kişiselleştirmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir