İnce: ‘Hoş geldiniz, güle güle’de bir kasıt yok; kırgınsa Kemal Bey’i arayabilirim dedim

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, TV100’de Candaş Tolga Işık’ın sunduğu “Az Önce Konuştum” programına katıldı.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “seçim teklifi”yle ilgili tartışmalar sorulan Muharrem İnce, Millet İttifakı’nın seçim görüşmeleri sırasında kendisiyle bir görüşme yapılmadığını söyledi.

İnce, “Biz imzamızı toplamışız, sonra kuralar çekilecek. Kuraların çekilmesine 24 saat kalmış, ayın 29’u. Sayın Kılıçdaroğlu gelmiş Memleket Partisi’ne, deprem konuşmuşuz, sandık güvenliği konuşmuşuz ve trolleri konuşmuşuz. Saldırıyorlar, hain falan diyorlar, bunlara engel olun dedim. Ayıp oluyor, birbirimize lazımız, ikinci tura ben mi siz mi kalırsınız bilemem dedim. Birbirimizi incitmeyelim dedim” yanıtını verdi.

Görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu’yla ortak açıklaması sona ererken söylediği “Ayağınıza sağlık. Hoş geldiniz, güle güle” sözlerinde bir kasıt olmadığını belirten İnce, “Hoş geldiniz, güle gülede bir kasıt yok. Samimi olarak söylüyorum, hiçbir art niyetim yoktu. Hatta hatta Engin Altay aramıştı, Kemal Bey’in bir kırgınlığı varsa kendisini arayayım dedim. Yok, ben sana inanıyorum dedi” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir