Muharrem İnce: ‘Biz Türkiye’nin Önünü Tıkayacak Bir Şey Yapmayız, Milletimize Bir İhtimal Daha Var Diyoruz’

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde partisinin cumhurbaşkanı adayı olacağını açıklaması sonrası büyük tepki çekti. Tepkilere karşılık veren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce,  ‘Siz adayınıza güvenmiyorsunuz da bana ‘Aday olamazsın’ diye bağırıyorsunuz. Ben demokratik hakkımı kullanıyorum. Milletimize bir ihtimal daha var diyoruz’ dedi.

Cumhurbaşkanı adaylığı kapsamında, “100 bin imza kampanyası”nı başlatmak için Çankaya İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na gelen Muharrem İnce, burada basın açıklaması yaptı. İnce, 20 yılın sonunda tüm yurttaşların “tek adam” yönetiminden şikayetçi olduğunu ve bunun karşılığında ‘tek aday’ olamayacağını belirtti.

Millet İttifakı’nı sert bir dille eleştiren İnce, “Millet İttifakı ihale takımı gibi oldu. ‘Kimse ihaleye girmesin. İhaleye girenin ayağını kırarım, seni tehdit ederim.’ Böyle bir şey yok. Ben demokratik hakkımı kullanıyorum. Siz adayınıza güvenmiyor musunuz da bana ‘Aday olma, olamazsın’ diye bağırıyorsunuz. Ben demokratik hakkımı kullanıyorum” diye konuştu.

Kendisine imza verilmesi için çağrıda bulunan ince, “On binlerce insan evlerinden çıkıyor seçim kuruluna geliyor, imza atıyor. Bırakın insanlar yarışsın. Biz Türkiye’nin önünü tıkayacak bir şey yapmayız. Milletimize bir ihtimal daha var diyoruz. Onun için bütün milletimizi pazartesi günü saat 20.00’ye kadar seçim kuruluna gitmeye ve imza vermeye davet ediyorum. Bu bir yarıştır. Büyük ihtimal birinci turda bitmeyecek bir yarıştır. İkinci turda hep birlikte gereğini yapacağız. Bu iktidardan kurtulacağız” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir