Munzur Çayı’na düşen 3 gençten birinin 16. günde cansız bedenine ulaşıldı

Ramazan Bayramı tatilinde, 21 Nisan günü Diyarbakır’dan geldikleri Tunceli’de, Ovacık ilçesindeki Munzur Gözeleri’ni görmek isteyen Mehmetcan Demiral (22) Baran Aslantaş ve Azad Demiral’ın (21) içinde olduğu otomobil, Tunceli-Ovacık karayolunun 40’ıncı kilometresindeki Aşağı Torunoba mevkisinde sürücünün kontrolünü yitirmesi sonucu Munzur Çayı’na uçtu.

Otomobildeki 3 kişi suda kayboldu. Kayıp gençler için AFAD, UMKE, Diyarbakır, Bingöl, Şanlıurfa, Afyonkarahisar, Ankara, İstanbul, Van, Erzurum ve Adana’dan Jandarma Su Altı Arama Kurtarma (JAK) timleri, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK), Konya, Elazığ ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Amirliği, İl Emniyet Müdürlüğü, Ankara, İstanbul, Mersin, Diyarbakır Büyükşehir ve Tunceli Belediyesi, Munzur Arama Kurtarma (MUDAK), ANDA Arama Kurtarma Derneği, Turkuaz Arama Kurtarma, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi, Milli Eğitim Arama ve Kurtarma ile farklı kurumlardan oluşan 1200 kişilik ekiple arama çalışması başlatıldı.

35 KİLOMETRE MESAFEDE BULUNDU

Arama çalışmalarının 16’ncı gününde, otomobilin yola düştüğü noktadan 35 kilometre uzaklıktaki Miskişah mevkisinde, ceset gören vatandaşlar ihbarda bulundu.

Bunun üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Sudan çıkarılan cesedin Baran Aslantaş’a ait olduğu belirlendi. Aslantaş’ın cenazesi, otopsi için morga götürüldü.

Diğer 2 genci arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir