Önce kaza yaptılar, sonra polise ve basına saldırdılar

Denizli’de gerçekleşen olay, Merkezefendi ilçesi Başkarcı Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda gece saatlerinde meydana geldi. 20 AIE 106 plakalı otomobil, ters yönde seyir halindeyken yolun sağındaki dereye uçtu. Kazazedeler, yardım etmek isteyen bir kişiye saldırdı.

Kazazedeler daha sonra yürüyerek olay yerinden uzaklaşmaya çalıştılar. Ancak polis ekipleri bu sırada geldi ve çevredekilerin yardımıyla kazazedeleri yakaladı.

Polis, otomobili kimin kullandığını belirlemeye çalıştı, ancak aralarındaki iki kadın, polislere küfürler ederek direndi. Ayrıca gazetecilere de hakaretlerde bulunup taş atmaya teşebbüs ettiler. Polis, bu iki kadına müdahale ederek S.Ş. adlı kadının elindeki taşı bırakmasını sağladı. Ardından, kadınlara kelepçe takarak gözaltına aldı.

Bu sırada adli muayene için Denizli Devlet Hastanesi’ne götürülen iki kadın, hastanede kadın güvenlik görevlisine de saldırıp saçını çektiler. Sağlık kontrolünün ardından, her iki kadın da polis işlemlerinin tamamlanmasının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir