YEDAŞ, iş sağlığı ve güvenliği denetlemelerine devam ediyor

SAMSUN, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop’ta elektrik dağıtım hizmeti veren Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. (YEDAŞ), ekiplerini risklerden uzak tutmak adına geleneksel hale getirdikleri iş sağlığı ve güvenliği denetlemelerine devam ediyor.

YEDAŞ, çalışanlarıyla bir arada durmaya, iş sağlığı ve güvenliğini sürekli sürdürmeye ve ekiplerinin yanlarında olduklarını göstermeye devam ediyor. YEDAŞ bu kapsamda, sorumlu olduğu 5 il ve 67 ilçede 114 yöneticisi tarafından iş sağlığı ve güvenliği denetimi gerçekleştirdi. Samsun’da Atakum İlçesi Atakent Sahili’nde yapılan denetimde, YEDAŞ Dağıtım Direktörü Ümit Yaşar Kışla yer aldı. Saha ekipleriyle sık sık bir araya geldiklerini söyleyen Kışla, “Coğrafyamızın her noktasında insanların elektrik hizmetini alması adına yapılan faaliyetlerimizin, çalışanlarımızın burnu kanamadan yapılması önem arz ediyor” dedi.

‘SAHADA AĞIR VE ÇOK TEHLİKELİ SINIFINDA FAALİYETLER YAPIYORUZ’

Yöneticiler olarak ekiplerin sağlıklı çalışma yaptıklarını sahada görmek istediklerini söyleyen YEDAŞ Dağıtım Direktörü Ümit Yaşar Kışla, “Atakum İlçesi Atakent Sahili’nde aydınlatma arızalarını gideren ekibimizle beraberiz. bilindiği gibi YEDAŞ 5 ilimizde elektrik dağıtım hizmeti sunuyor. Sahada, ağır ve çok tehlikeli sınıfında operasyon faaliyeti yapıyoruz. Ekiplerimizle de sık sık sahada bir araya geliyoruz. İş sağlığı ve güvenliği denetlemesi yapıyoruz. İş sağlığı ve güvenliği bizim için çok öncelikli bir konu. 114 yöneticimiz, 5 ilimiz ve 67 ilçemizde 114 ekip ile birlikte sahada buluştu. Sahada sağlık ve güvenlik çerçevesinde, kurallara uygun faaliyet yaptıklarını yerinde görmek istedik, onları ziyaret etmek istedik. Bizim için çalışanlarımızın hayatı, sağlığı ve güvenliği çok önemli. Öncelikli sıralamamızda. Güzel bir sonbahar gününde olsak da arkadaşlarımız çok ağır kış şartlarında da çalışmalar yapıyor. Bütün arkadaşlarımızla, ekiplerimizi ziyaret ediyoruz. Biz iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili çalışmalarımızı geleneksel hale getirdik. 2021 yılında 83 ekiple, 2022 yılında 88 yönetici ekibiyle beraber eş zamanlı çıktığımız denetimler var. 2023 yılı saha denetimlerimiz de 114 ekibimiz ile birlikte yapıyoruz. Bunun dışında iş sağlığı ve güvenliği ekiplerimiz var ve rutin olarak denetlemelerini yapıyor. Çok şükür ağır ve ölümlü kazalardan epey zamandır uzağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir